Салалар
Талқылаулар
Новость
«Виет теоремасы» атты ашық сабақтың жоспары
«Виет теоремасы»
атты ашық сабақтың жоспары
«Виет теоремасы»
атты ашық сабақтың жоспары
Жалпы білім беретін мектептерде оқыту сапасын басқару «Биоақпараттандыру және синергетика» технологиясын еңгізу семинар-практикумы.
Математика пәнінің
жоғары санатты мұғалімі Ултаракова Б.Р.
9 желтоқсан 2016 ж.
Астана қаласы
8 сыныпта «БиС» технологиясы (авторы Виссерман Ф.Я.)
бойынша өткізілетін сабақтың жоспары.
Сабақтың тақырыбы: Виет теоремасы.
Өткізу формасы: Биоэнергетика және Синергетика технологиясының «Алгоритм» және Биоинтернет картасы.
Сабақтың мақсаты:
білімділік: Виет теоремасы, квадрат теңдеуді келтірілген квадрат теңдеуге айналдыру, берілген түбірлері бойынша келтірілген квадрат теңдеу құрастыру.
дамытушылық: Оқушылардың логикалық таным қабілеттерін дамыту, квадрат теңдеуді шешу формулаларын қолданбай келтірілген квадрат теңдеулердің түбірлерін табу.
тәрбиелік: оқушыларды өздігінен іздене білуге, еңбеккорлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың жоспары: 1. Ұйымдастыру кезеңі
- Сергіту
- Субъективтік тәжірибені өзектеңдіру
- Қабылдауды ұйымдастыру І-кезең
- Ұғынуды ұйымдастыру І І -кезең
- Алғашқы бекітуді ұйымдастыру
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезені
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, мақсат қою
- Сергіту, шабыттаңдыру
Көшбасшы: Зейінді боламыз ба? Математикадан жақсы білім аламыз ба?
Ендеше алға! Алға! Алға! Алға!
- Субъективтік тәжірибені өзектеңдіру
І- цикл 1. Виет теоремасы шолып шығу уақыт 5-10 минут
- О.Ә.Ж.А (оқу әрекетінің жинақталған амалдары )
- Терминдердің ережесің тұжырымдау
Оқушылар дәптерге «Байқау» - сөзін жазып, тапсырмаларды орындайды
ТКШ ЖКШ АКШ
№9 №9 №9 Теңдеудің
түбірлері: -1;8. 2; √3 1-√2 және 1+√2
Тапсырманың орындалу уақыты 5-30 сек.
- Субъективті тәжірибені өзектеңдіру
ІІ – цикл Бекіту.
- Уақыт (5-7)
- Табылған қателер бойынша 2 рет түсіндіру
- Кэф бойынша тапсырмалар беру
ТКШ ЖКШ АКШ
-5;6 √3; 5 2-√5 және 2+√5
Түбірлері бойынша келтірілген квадрат теңдеу қуру.
- Ұғынуды ұйымдастыру кезеңі: 3 – цикл «Есте сақтау»
а. жіберілген қателер бойынша ІІІ рет түсіндіру
б. КЭФ бойынша тапсырмалар ұйымдастыру
Оқушылар дәптерге «Есте сақтау» - деп жазып, тапсырманы орындайды
ТКШ АКШ ЖКШ
№11 №12 №13
-3 және 4 √7 және - √7 0.4 және 2
Оқушылардың тақырыпты меңгеру деңгейін анықтаймын. Оқушылар дәптерлерін алмастырады. Тапсырманың орындалуы кезең-кезеңімен тексеріледі
- Сыныпқа байланысты ОӘЖА сызбасы мен материалды меңгеру деңгейі анықталады
Сарапшылар тобы анықталады .
Үйге тапсырма : α – тобы ЖКШ 14-30
Β – тобы АКШ 13-25
ɣ - тобы ТКШ 12-20
Пайдаланылған материалдар: А.Әбілқасымова, В.Корчевский, А. Абдиев, З.Жұмағұлова
Әдістемелік әдебиет: Вассерман Ф.Я. «Жалпы білім беретін мектептерде білім сапасын басқару»

